A Barca megszórta a Betist, az Atlético fejre állt

Adria Puig / ANADOLU AGENCY / Anadolu Agency via AFP

A Barcelona 5-0-ra kitömte a Betist a spanyol focibajnokság 5. fordulójában.

A Betis a forduló előtt csak három ponttal állt rosszabbul a Barcánál, de ennél most sokkal nagyobb különbség volt a csapatok között, még úgy is, hogy a meccs első lehetősége Luis Enrique révén a sevillaiak előtt adódott.

Ez kimaradt, a Barca viszont betalált a 25. percben, Joao Félix éles szögből vette be a vendégek kapuját.

Az Atléticótól érkezett portugál támadónak ez volt az első gólja a Barcelona mezében.

Hét perccel később Joao Félix a második gólból is kivette a részét, jó ütemben lépte át a labdát, amivel két védőt becsapott, így ziccert teremtett Lewandowskinak, aki nem is hibázott.

A félidőben a Betis kapust cserélt, és Ferran Torres avatta fel az élvonalban debütáló Vieitest, szabadrúgásból csavart a bal sarokba.

Torrest a gólja után lecserélte Xavi, jött Raphinha, aki ott folytatta, ahol elődje abbahagyta, és Lewandowski passza után a 16-oson kívülről tüzelt a kapu bal oldalába.

4-0 után sem állt le a Barca, és Cancelo is megszerezte első gólját a klubban, meg kell hagyni, megadta a módját, pazar volt a csel, amivel leültette a védőt, a lövés pedig nagyon precíz.

A nap meglepetését a Valencia okozta, amely a kétgólos Hugo Duro vezérletével 3-0-ra elgyepálta az Atleticót. A gólokat itt lehet megnézni.