Katari klubba igazolt a PSG klasszisa

Bertrand GUAY / AFP

Az olasz válogatottal Eb-győztes Marco Verratti a katari al-Arabi csapatához igazolt.

A transzferguru Fabrizio Romano is szerepel az átigazolást bejelentő videóban:

A 30 éves középpályás 11 év után hagyja el a Paris Saint-Germaint, amellyel kilencszer nyert francia bajnokságot és Szuperkupát, valamint hatszor francia kupát, illetve Ligakupát. A párizsi csapatban összesen 416 tétmeccset játszott, ezeken 11 gólja és 61 gólpassza volt, valamint begyűjtött hat piros lapot.

A Football Italia szerint a játékost a szaúdi al-Hilal és al-Ahli is vitte volna, de a portál szerint a PSG nem jutott dűlőre egyik kérővel sem. Végül a katari al-Arabi lett a befutó, amely 45 millió euró körüli összeget fizetett az 55-szörös olasz válogatott játékosért, aki két évre írt alá.

Az al-Arabi három forduló után három pontjával a 6. helyen áll a 12 csapatos katari bajnokságban. Verratti mellett az al-Arabi két legnevesebb játékosa a korábban a Barcelonában, Interben, PSG-ben megfordult Rafinha, valamint az izlandi Aron Gunnarsson, aki a Cardiff Cityvel a Championshipben, valamint a Premier League-ben is szerepelt.