Az edzőváltás után franciaveréssel folytatta Németország

Masashi Hara / Getty Images

A német labdarúgó-válogatott öt nyeretlen mérkőzés után győzött, mivel a kedd esti barátságos mérkőzésen 2-1-re legyőzte a világbajnoki ezüstérmes franciák felett.

A dortmundi találkozón Thomas Müller már a negyedik percben előnyhöz juttatta a házigazdákat, Leroy Sané a 87. percben volt eredményes, majd Antoine Griezmann a 90. percben büntetőből szépített. A jövő évi Európa-bajnokságon házigazda Németország csapata legutóbb márciusban nyert, akkor Perut győzte le edzőmeccsen. Azóta négy vereség és egy döntetlen volt a mérlege.

Hans-Dieter Flick szövetségi kapitány vasárnapi menesztése miatt a franciák ellen Rudi Völler csapatigazgató, Hannes Wolf, az U20-as válogatott szövetségi edzője, valamint az ő segítője, Sandro Wagner irányította a németeket.

Az angolok Glasgow-ban 3-1-re verték a skótokat, akik 1999-ben győztek legutóbb a legősibb riválisuk ellen.