Sarkazós gól és átlépős csel: saját pályáján sokkolták az olasz bajnokot

Giuseppe Maffia / NurPhoto / NurPhoto via AFP

A Serie A még csak a harmadik fordulónál tart, de a címvédő Napoli már elszenvedte első vereségét.

A bajnokot a Lazio kapta el, amely az első két fordulóban nem szerzett pontot.

A rómaiak egy csodás góllal szereztek vezetést a Maradona-stadionban, Felipe Anderson beadását Luis Alberto sarkazva húzta a kapuba.

Mindössze két percig vezetett a Lazio, mert Zielinski 16-oson kívüli lövése két vendégjátékoson is megpattant, becsapva ezzel Provedelt.

A Lazio a második félidőben egy kontrából eldöntötte a meccset: Felipe Anderson csente el a labdát Zielinskitől, majd a passza után Luis Alberto egy átlépős csellel átvert egy embert, és az érkező Kamada kilőtte a bal sarkot. A szaúdi ligába szerződő Milinkovic-Savic helyére igazolt japán középpályásnak ez volt az első gólja a Serie A-ban.

Egy másik új Lazio-igazolás, Guendouzi a beállása után kiosztott egy gólpasszt és lőtt egy gólt, ám les miatt mindkettőt elvette a VAR. A Lazio így is behúzta a meccset, és március után (akkor Vecino góljával lett 0-1 a vége) ismét bevette Nápolyt.

Javított az Atalanta is, amely az előző körben kikapott az újonc Frosinone ellen, de most 3-0-val küldte haza a Monzát. Az Angliából hazatérő Scamacca először volt kezdő, és egy duplával húzta a bergamói csapat szekerét.