Az exfradista Ryan Mmaee elkezdte a gólgyártást Angliában

Kedden Ligakupa-meccseket játszottak Anglia-szerte a legjobb 32-be jutásért, ahol a magyar válogatott Kerkez Milos csapata, a Bournemouth 3-2-re nyert a walesi Swansea City vendégeként. Az angol másodosztályban szereplő hazaiak Matt Grimes révén és büntetőből kerültek előnybe már a 9. percben és a vezetést az első félidő lefújásáig meg is tartottak, így a szünetben beállós Kerkez tevékeny részt vállalt a fordításból és a továbbjutásból.

Hegyi Krisztián végigvédte a Stevenage mérkőzését az ugyancsak harmadosztályú Exeter otthonában. A rendes játékidő 1-1-re végződött, a tizenegyespárbajt pedig a hazaiak nyerték 5-3-ra, vagyis a West Ham Unitedtől idén nyáron kölcsönvett Hegyi együttese kiesett.

Viszont Ryan Mmaee gólt szerzett (a videóban 0:30-tól) és egy gólpasszt is kiosztott a neki megadatott egy félidőnyi játékidő alatt, és a remek első 45 percnek (4-0) is köszönhetően a Stoke City tükörsima 6-1-el ejtette ki a szintén másodosztályú Rotherhamet.

A Ferencvárost a nyáron elhagyó csatárnak ez volt az első találata új angol klubjában. A Championshipben eddig négyszer lépett pályára, de ott 172 percnyi játékideje alatt gólt még nem szerzett.