A Chelsea méregdrága igazolása összehozott tizenegyessel, a West Ham szerzeménye két gólpasszal nyitott

JUSTIN TALLIS / AFP

A Chelsea 3-1-es vereséget szenvedett a West Ham ellen a Premier League 2. fordulójában.

Villámgyorsan megszerezte a vezetést a West Ham: a pazar rúgótechnikájú Ward-Prowse szöglete után a marokkói Aguerd elszakadt Gallaghertől, majd a jobb sarokba fejelt. Az új csapatában gólpasszal debütáló Ward-Prowse 2012 augusztusában játszotta első meccsét a PL-ben, azóta 25 asszisztot osztott ki pontrúgásokból, ennél többet csak Christian Eriksen (29) adott ebben a 11 éves időszakban.

A 28. percben jött a Chelsea válasza, a 19 éves Chukwuemeka egy remek csel után nem kevésbé pazar lövést küldött a West Ham kapujába.

Sőt, a szünetben akár jobban is állhatott volna a Chelsea, Enzo Fernández azonban totyogós nekifutás után nagyon rosszul rúgta a megítélt tizenegyest.

A második félidő így 1-1-ről indult, és a második gólt végül a West Ham szerezte meg, az újabb Ward-Prowse-gólpassz után Antonio 15 méterről zúdította a labdát a jobb sarokba.

Bár a West Ham Aguerd kiállítása miatt a meccs utolsó negyedében emberhátrányban játszott, a Chelsea nem tudott egyenlíteni, sőt kapott még egy gólt: a 116 millió euróért megvett Caicedo hozott össze egy tizenegyest, amit Paquetá belőtt, így 3-1 lett a vége.

A nap másik meccsén az Aston Villa egy négyest rámolt be a Evertonnak.