Szoboszlai szögletéből Luis Díaz álomgólt sarkazott

Ötödik felkészülési mérkőzésén harmadik győzelmét aratta a Liverpool FC labdarúgócsapata, amely Szoboszlai Dominikkel a kezdő tizenegyében 3-1-re verte a német élvonalbeli Darmstadtot.

A Liverpool nagyszerűen kezdte a mérkőzést, az 5. percben Szalah szerzett vezetést (1-0), három perccel később az egyiptomi csatár passzát Jota váltotta gólra (2-0).

A 10. percben váratlanul szépített a Darmstadt, Honsak került ziccerbe és nem hibázott (2-1).

Szoboszlai az első félidőben kétszer vétette még magát észre, előbb a 27. percben 18 méterről lőtt, de a német kapus védett, majd a hajrában kapott egy sárga lapot is.

Az 59. percben jött a harmadik hazai gól: Szoboszlai bal oldali szögletét a rövid sarokra lőtte, a bemozgó Luis Díaz pedig gyönyörű mozdulattal a lécre sarkazta, a labda pedig onnan pattant a gólvonal mögé (3-1).

A 60. percben hatot cserélt a Liverpool, Szoboszlainak eddig tartott a mérkőzés.

A vége 3-1 lett, a Liverpool három győzelemmel, egy döntetlennel és egy vereséggel zárta a felkészülést – vasárnap a Chelsea vendégeként kezdi meg a Premier League 2023-24-es szezonját.

Liverpool (angol) – Darmstadt (német) 3-1 (2-1)
gól: Szalah (5.),Jota (8.), Díaz (59.), illetve Honsak (10.)