Csodacsere és döbbenetes kapushiba döntött a hétgólos horvát bajnokin

Őrült mérkőzésekkel kezdte meg idei élvonalbeli szereplését az NK Rudes labdarúgócsapata. A horvát másodosztály tavalyi győztese a 2023-24-es szezonban előbb 4-0-ra kikapott Rijekában, majd vasárnap egy félidő alatt bucira verte az NK Osijeket, végül mégis 4-3-as vereséget szenvedett az eszékiektől.

Pedig a zágrábi kiscsapat a 39. percben már 3-0-ra vezetett, ekkor valószínűleg kevesen hitték volna, hogy ezen az estén nem szerez pontot.

Aztán a 43. percben az argentin Ramón Mierez szépített ugyan, de a döntő fordulatot Mijo Caktas becserélése hozta meg. A 70. percben beállt támadó 18 perc alatt triplázott, a harmadik, mindent eldöntő góljához azonban kellett a hazaiak kapusa, Mario Maric is, aki feleslegesen rohant ki a kapujából.

Caktas pályafutása során másodszor ért el mesterhármast az élvonalban, tavaly októberben, a Slaven Koprivnica elleni 4-0 alkalmával szerzett legutóbb három gólt.