Gyanús meccsen jutott tovább a Debrecen ellenfele a Konferencia Ligában

Legalább két olyan mérkőzést is játszottak a Konferencia Liga-selejtező első körében, ami gyanakodásra adhat okot a sportfogadók viselkedése alapján. A lengyel TVP újságírója, Mateusz Miga cikke alapján az egyik érintett találkozót a montenegrói Arsenal Tivat és az örmény Alashkert párharcában játszották, utóbbi jutott tovább és játszik majd az NB I bronzérmesével, a Debrecennel.

A két csapat az első meccsen 1-1-es döntetlent játszott egymással, majd a visszavágón az örmények 6-1-re kiütötték ellenfelüket. Miga cikke szerint amiatt került középpontba a visszavágó, mert

ugyan a 35. percben még 0-0 volt az állás, meglepően sok fogadás érkezett arra (250 ezer euró értékben), hogy az első félidőben lesz legalább két gól. Az elsőt aztán a 40. percben szerezték meg a jerevániak, akik a félidő hosszabbításában megduplázták az előnyüket.

Miga megjegyzi azt is, hogy a mérkőzés legvégén is a ráadás perceiben talált be kétszer az Alashkert.

Az örmény csapat hazai pályán kezdi meg a Debrecen elleni párharcot. Az első meccset csütörtökön rendezik, a visszavágót a jövő héten.