A Bayern kíméletlen volt a kiscsapattal: 27-0-ra nyerte az edzőmeccset

Frank Hoermann / SVEN SIMON / SVEN SIMON / dpa Picture-Alliance via AFP

Első felkészülési meccsét a német kilencedik osztályban szereplő Rottach-Egern ellen játszotta a Bundesligában zsinórban 11 bajnoki címet begyűjtő Bayern München.

A Bayern komolyan vette a szintén bajor kiscsapatot, és már a félidőben 18-0-ra vezetett, majd végül 27-0-ra győzött.

A prímet Marcel Sabitzer, Jamal Musiala és Mathys Tel vitte, mindhárman öt gólig jutottak a találkozón.

A müncheniek az elmúlt négy évben harmadszor találkoztak a Rottach-Egernnel, amelyet az előző két alkalommal is megszórtak: 2018-ban 20-2 lett a vége, 2019-ben pedig 23-0. A három meccs összesített gólkülönbsége: 70-2.

Az első edzőmeccsen még nem lépett pályára a Bayern új igazolása, a Napolitól 50 millió euróért megszerzett Kim Mindzse, aki egyénileg edzett, majd kiosztott jó néhány autogramot.

A Bayern következő edzőmeccse jóval komolyabbnak ígérkezik, mivel július 26-án a BL-győztes Manchester City lesz az ellenfél – Tokióban.