Húsz perc alatt megadta magát az olaszoknak a gyenge holland védelem

SIMON WOHLFAHRT / AFP
Olaszország válogatottja szerezte meg a bronzérmet a labdarúgó Nemzetek Ligájában, miután a bronzmérkőzésen 3-2-re legyőzte a házigazda hollandokat.

Bár a hollandok nagy reményekkel várták a hétvégét, az elődöntőbeli vereség után a helyosztón Olaszország ellen sem sikerült nyerniük.

Ezúttal 20 perc alatt gyakorlatilag el is szálltak az esélyek, a 6. percben egy védelmi kavarodás végén Dimarco lőtte ki ballal a bal felső sarkot (1-0), majd szűk negyedóra múlva Frattesi növelte az előnyt (2-0).

Ugyan szünet után Bergwijn szépített, de öt perc elteltével Chiesa visszaállította a kétgólos különbséget (3-1), így Wijnaldum 90. percben esett találta csak a 3-2-höz volt elég.

Nemzetek Ligája, bronzmérkőzés

Olaszország – Hollandia 3-2 (2-0)
gól: Dimarco (6.), Frattesi (20.), Chiesa (73.), illetve Bergwijn (68.), Wijnaldum (90.)