Az ellenfél már azt hitte, megállította Messit, a vége az lett, hogy hármukat is befűzte

Pedro PARDO / AFP

Ahogy a katari világbajnokságon, úgy a Pekingben játszott felkészülési meccsen is legyőzte Argentína Ausztráliát. A katari nyolcaddöntőben 2-1-re nyert a dél-amerikai csapat, míg a kínai fővárosban 2-0 lett a vége.

Ami közös a két meccsben: Lionel Messi mindkétszer betalált. A mostani találkozón már a 2. percben bevette az ellenfél hálóját egy mutatós 16-oson kívüli lövéssel, és ez volt pályafutása leggyorsabb gólja.

A meccs második félidejében is volt egy olyan villanása Messinek, amelyet felkapott az internet: a félpálya közelében vette fel a labdát, a 4-es számú ausztrál, Kye Rowles a derekánál megpróbálta visszarántani Messit, aki lelassult, de így is megnyert egy párharcot, majd befűzte Rowlest, és aztán egy harmadik ausztrálon is túljutott játszi könnyedséggel.

A világbajnok argentin csapat Kínából Jakartába utazik, hogy hétfőn megmérkőzzön az indonéz válogatottal.