Ukrajna hatalmasat fordított, Walest az örmények oktatták

Robert ATANASOVSKI / AFP

A világbajnoki ezüstérmes francia válogatott három fordulót követően is hibátlan a labdarúgó Európa-bajnokság selejtezősorozatában, amelynek pénteki játéknapján a papírformának megfelelően magabiztosan, 3-0-ra nyert idegenben Gibraltár ellen. A B csoportban a franciák mellett Görögország is hibátlan maradt, miután otthon 2-1-re verte Írországot.

A C csoportban Anglia nagyon simán nyert Máltán, ugyanakkor az ukránok szkopjei sikeréhez nem akármilyen teljesítmény kellett. Az északmacedónok ugyanis 60 perc után még 2-0-ra vezettek, ám Szerhij Rebrov tanítványai nagy hajrával fordítottak, és 3-2-re győztek.

A D csoportban két idegenbeli siker született. A törökök a 95. percben Irfan Can Kahveci fejesével győztek Lettországban, míg az örmények Lucas Zelarayán és Grant-Leon Ranos dupláival meglepetésre 4-2-re verték Walest.

A H csoportban Dánia nehezen, de behúzta a második hazai meccsét is, az északírek elleni egyetlen gólt Jonas Wind szerezte a 47. percben. A kazahok San Marinóban győztek 3-0-ra, míg Finnország Szlovéniát verte 2-0-ra.

A csoport kiegyensúlyozottságát jól mutatja, hogy jelenleg négy válogatott is hat ponttal rendelkezik.

Az I csoportban Svájc szűken verte Andorrát (2-1), de így hibátlan maradt, Izrael a Budapesten megrendezett meccsen az utolsó hat percben fordított a fehéroroszok ellen (2-1), míg a Koszovó–Románia meccs 0-0-val ért véget.

Eb-selejtező, 3. forduló

B csoport:
Görögország – Írország 2-1 (1-1)
Gibraltár – Franciaország 0-3 (0-2)

Az állás: 1. Franciaország 9 pont/3 mérkőzés, 2. Görögország 6/2, 3. Hollandia 3/2, 4. Írország 0/2 (1-3), 5. Gibraltár 0/3 (0-9)

C csoport:
Málta – Anglia 0-4 (0-3)
Észak-Macedónia – Ukrajna 2-3 (2-0)

Az állás: 1. Anglia 9 pont/3 mérkőzés, 2. Olaszország 3/2 (3-2), 3. Észak-Macedónia 3/2 (4-4), 4. Ukrajna 3/2 (3-4), 5. Málta 0/3

D csoport:
Lettország – Törökország 2-3 (0-1)
Wales – Örményország 2-4 (1-2)

Az állás: 1. Törökország 6 pont/3 mérkőzés, 2. Horvátország 4/2 (3-1), 3. Wales 4/3 (4-5), 4. Örményország 3/2, 5. Lettország 0/2

H csoport:
Dánia – Észak-Írország 1-0 (0-0)
San Marino – Kazahsztán 0-3 (0-1)
Finnország – Szlovénia 2-0 (1-0)

Az állás: 1. Kazahsztán 6 pont (7-4), 2. Dánia 6 (6-4), 3. Finnország és Szlovénia 6-6 (egyaránt 4-3), 5. Észak-Írország 3, 6. San Marino 0