Az USA-Mexikó meccsen elszabadultak az indulatok

A világ labdarúgásának CONCACAF-zónája mindig tart valami érdekességet. Ezúttal a térség Nemzetek Ligája-elődöntőjében, az Egyesült Államok-Mexikó meccsen történt egy s más azon túl, hogy a TEAM USA gurított egy sima hármast (3-0). Íme a meccs összefoglalója:

Azt követően, hogy a Chelsea-nél viszonylag kevés lehetőséghez jutó Christian Pulisic újra bebizonyította, hogy talán többet érdemelne, lévén előbb a 37., majd fordulás után, a 46. percben lőtt gólt, a második félidőben elpattant valami a labdarúgók agyában, amit a játékvezető négy piros lappal hálált meg.

• A 69. percben a mexikói Cesar Montest állította ki,
  • két perccel később pedig az amerikai Weston McKenniet.
  • Az amerikaik harmadik gólja (Ricardo Pepi lőtte a 79. percben) után a 86. percben Gerrardo Ortega és Sergino Dest is piros lapot kapott.

Ha ez nem lett volna elegendő, a mexikói szurkolók is rátettek egy lapáttal, és a homofób, rasszista bekiabálásaik miatt a játékvezető – aki amúgy 8 sárgát is kiosztott – félbeszakította a meccset.

A másik elődöntő csnedesebben telt, Kanada Davis két góljával verte Panamát, így USA-Kanada döntőt rendeznek majd.