Szoboszlai Dominik gólt szerzett a Német Kupa döntőjében

Odd ANDERSEN / AFP
35 év és hat nap után ismét magyar játékos szerzett gólt a Német Kupa-döntőjében: 1988-ban Détári Lajos a Frankfurt színeiben talált be, most Szoboszlai Dominik éppen a Frankfurt ellen vezette sikerre az RB Leipziget. A lipcseieknél a kezdőcsapatban kapott helye Willi Orbán is.

Az első félidő egyetlen komolyabb helyzetét a lipcseiek válogatott csatára, Werner hagyta ki a 4. percben, de a gólra egészen a 71. percig várni kellett, amikor Nkunku megpattanó lövése utat talált a kapuba (1-0).

A frankfurtiak nem tudtak újítani, a 85. percben pedig eldőlt a csata: Nkunku ezúttal gólpasszt adott Szoboszlainak, aki 10 méterről kilőtte a jobb sarkot (2-0).

Az RB Leipzig ezzel megvédte tavalyi címét, Szoboszlai révén pedig 35 év és hat nap után szerzett ismét magyar játékos gólt a kupadöntőben:

erre eddig csak Détári Lajos volt képes, aki frankfurti színekben 1988. május 28-án szerzett győztes találatot a Bochum ellen.