Nem jött a Dárdai-mágia, drámai meccsen esett ki a Hertha

John MACDOUGALL / AFP

Sokáig úgy tűnt, ha nehezen is, de teljesíti a feladatát a Hertha BSC labdarúgócsapata, Dárdai Pál együttese hazai pályán még a 94. percben is 1-0-ra vezetett Lucas Tousart fejesgóljával, ám a Bochum a ráadásban Keven Schlotterbeck révén egyenlített (1-1), megpecsételve a berliniek sorsát.

A Hertha története során hetedik alkalommal esett ki a Bundesligából.

A vetélytárs Schalke 2-2-es döntetlent játszott a Frankfurttal, így a gelsenkircheniek nem érték utol a Bochumot, és az utolsó fordulóban kell kiharcolnia a bennmaradást vagy legalább az osztályozót.

A sérült Schäfer Andrást nélkülöző Union Berlin 4-2-re kikapott a Hoffenheim otthonában, így maradt a negyedik helyen, viszont ugyanannyi pontja van, mint az ötödik Freiburgnak, amely pénteken, a két gólpasszt kiosztó Sallai Roland vezérletével verte a Wolfsburgot.

A Hoffenheim a győzelmével biztosan bennmaradt az élvonalban.

Bundesliga, 33. forduló

Hoffenheim – Union Berlin 4-2 (2-1)
gól: Bebou (23.), Kramaric (36., 90., az elsőt 11-esből), Dabbur (90+9.), illetve Doekhi (45+4.), Laidouni (90+5.)

Schalke – Eintracht Frankfurt 2-2 (1-1)
gól: Terrode (1.), Polter (85.), illetve Kamada (21.), Tuta (59.)

Werder Bremen – 1. FC Köln 1-1 (0-1)
gól: Schmid (73.), illetve Tigges (36.)

Hertha BSC – Bochum 1-1 (0-0)
gól: Tousart (64.), illetve Schlotterbeck (90+4.)

Bayern München – RB Leipzig 1-3 (1-0)
gól: Gnabry (25.), illetve Laimer (65.), Nkunku (75., 11-esből), Szoboszlai (86., 11-esből)