Gyatra idegenbeli mutatója miatt bukhatja a bajnokságot a Dortmund

Ralf Ibing / firo Sportphoto / dpa Picture-Alliance via AFP
Hiába bukdácsol a Bayern München a német Bundesligában, a nagy rivális Borussia Dortmund képtelen kihasználni ezt. A csapat a 30. forduló nyitányán a kiesés elől menekülő Bochum otthonában csupán 1-1-es döntetlent ért el, így a bajorok szombaton visszavehetik a vezetést, amennyiben legyőzik a Herthát.

A Bochum az 5. percben Anthony Losilla 16 méteres bombájával szerzett vezetést (1-0), ezt két perc múlva Karim Adeyemi egy közeli lövéssel kiegyenlítette (1-1).

Amíg a Dortmund hazai pályán 14 mérkőzése közül egy döntetlen és egy vereség mellett 12-t megnyert, addig idegenben hét győzelem, három döntetlen és hat vereség a mérlege

– ha nem sikerült megnyernie az aranyérmet, az nagyrészt utóbbi gyengélkedésének köszönheti majd.

A Bochum 28 pontjával még éppen a bennmaradást érő 15. helyen áll.