Gazdag Dániel a BL-elődöntőben is tette a dolgát

Tim Nwachukwu / GETTY IMAGES NORTH AMERICA / Getty Images via AFP
Hazai pályán 1-1-es döntetlent játszott a Philadelphia Union az MLS-bajnok Los Angeles FC-vel a közép- és észak-amerikai (CONCACAF) labdarúgó Bajnokok Ligájában. A philadelphiaiak gólját a magyar válogatott Gazdag Dániel szerezte tizenegyesből.

Gazdag az 58. percben talált először a kapuba, miután bevágott egy kapusról lecsorgó labdát, de az asszisztens lesjelzése miatt a játékvezető érvénytelenítette a találatot.

A 86. percig kellett várni a vezetésre, akkor Jack McGlynn lövése után a labda Kellyn Acosta kezét érintette. A vétkes sárga lapot, a hazai csapat büntetőt kapott, amit Gazdag be is vágott (1-0).

De nem bírta kihúzni a Union a hátralévő perceket, Acosta öt perccel később javította a hibáját, így a párharc helyi idő szerint jövő szerda hajnalban 1-1-ről folytatódik.