Ronaldóék emberelőnyben zúgtak ki a kupaelődöntőben

Fayez Nureldine / AFP

Nem jutott a szaúdi Király Kupa döntőjébe Cristiano Ronaldo csapata, az al-Nasszr, miután 1-0-s vereséget szenvedett az al-Vehda ellen.

A bajnokságban csak a 13. helyen álló al-Vehda az első félidőben a francia Jean Beauguel látványos góljával szerzett vezetést,

ám a csapat megfogyatkozott az 53. percben, amikor a védő Abdullah al-Hafith begyűjtötte a második sárgáját.

Az emberelőnyt nem tudta kihasználni az al-Nasszr, az egyenlítshez Ronaldo járt a legközelebb, de a 82. percben a lécet találta el 7-8 méterről.

Az al-Nasszrnál egyelőre nem Ronaldo tervei szerint alakulnak a dolgok: a csapat kiesett az összes hazai kupasorozatból, és a bajnokságban három pont a hátránya az egy meccsel kevesebbet játszó al-Ittihaddal szemben. A 38 éves Ronaldo eddig 14 meccsen lépett pályára a szaúdi klubban, és 11 gólt szerzett.