Ennél lazábban nem lehet szabadrúgásgólt lőni

Juan KARITA / AFP / POOL

Óscar Cardozo fénykorában a Benfica mezében riogatta a védőket, a lisszaboni klubbal kétszer nyert bajnokságot, egyszer kupát, ötször pedig ligakupát, és kétszer volt a portugál élvonal legjobb góllövője (2009-2010: 26 gól, 2011-2012: 20 gól).

Az 56-szoros paraguayi válogatott támadó 39 évesen már hazájában, a Libertad csapatában futballozik, és a gólokkal továbbra sem fukarkodik, a legutóbbi fordulóban, a Resistencia ellen kétszer volt eredményes. Cardozóék ellenfele a nevével ellentétben nem mutatott nagy ellenállást, 10 perc után már 2-0 volt az állás, majd a szünet előtt jött a Libertad harmadik, Cardozo második gólja.

Ami trükkös találat volt, a Libertad szinte a 16-os vonaláról végezhetett el szabadrúgást, a bíró már megadta az engedélyt, Cardozo pedig nekifutás nélkül a jobb felsőbe emelt. Az ismétlésen látszik, a sorfal tagjai még szervezkedtek, így aztán nem csoda, hogy őket, valamint a kapust is alaposan meglepte a csatár azzal, hogy nem pepecselt.

A Libertad 13 forduló után élen áll a bajnokságban, Cardozo pedig 9 góljával vezeti a góllövőlistát.