A Milan döntetlenje tette teljessé a BL-ért csatázó olasz csapatok gyászos fordulóját

Marco BERTORELLO / AFP

A Milan 1-1-es döntetlent játszott a Salernitanával a Serie A 26. fordulójának zárómeccsén.

Óriási Milan-fölényben telt az első félidő, a bajnokcsapatnak 14 próbálkozása volt a szünetig, de a salernói meccsen bravúrt bravúrra halmozó Ochoának ezúttal nem kellett igazán nagyot védenie. A védők előtte remekül blokkoltak, vagy ha mégis eljutott lövésig a Milan, akkor a célzással volt gond, bár Giroud léc fölött elzúgó ollózása így is nagyon látványos volt.

Két helyzetük a vendégeknek is volt, de előbb Krunic zavarta meg a kaputól 10 méterre lőni készülő Kastanost, majd Maignan egy hihetetlenül merész manőverrel lopta le a labdát Dia lábáról.

A Milan 14 próbálkozásából egy találta el a kaput, de abból gól lett: Bennacer szöglete után a két védő által szorongatott Giroud fejelt a hálóba.

A második félidő első negyedórája eseménytelenül pörgött le, aztán a semmiből egyenlített a Salernitana: a vendégek 4 a 3-ban voltak a Milan 16-osánál, és Bradaric beadását Dia bevágta.

A Milan nyomott, de nem volt hatékony, bár egy ízben egészen közel járt a gólhoz, de Gyömbér testéről azért nem csorgott be a labda Florenzi pöckölése után, mert a gólvonalon fekvő hazai védőben, Kaluluban elakadt. A Milannak volt egy megadott, majd a VAR által elvett tizenegyese is, de a Salernitana sem csak a bekkelésre koncentrált, az exmilanos Piatek Maignant is megdolgoztatta. A 90+6. percben még Ochoa tolta ki Ibrahimovic löketét, így maradt az 1-1.

A hatalmas fölénnyel vezető Napoli mögött a BL-ért csatázó öt csapat közül (Inter, Lazio, Milan, Roma, Atalanta) egy sem tudott nyerni ebben a fordulóban.