Öngóllal szerzett előnyt Madridban a Barcelona

JAVIER SORIANO / AFP
Idegenben szerzett egygólos előnyt az FC Barcelona labdarúgócsapata, amely a Király-kupa elődöntőjének első mérkőzésén 1-0-ra verte a Real Madridot. A visszavágót április 5-én rendezik.

Mindkét oldalon akadtak komoly hiányzók: a Realból Alaba és Mendy, a Barcából Lewandowski, Pedri és Dembéle hiányzott.

Sokkal jobban kezdtek a hazaiak, de Modric, Vinícius és Benzema is kihagyta a helyzetét az első negyedórában, amikor pedig a francia csatár megtalálta az utat a hálóig, akkor lesről szerzett gólt.

A 26. percben váratlanul vezetést szerzett a Barcelona: Kessié lendületesen tört kapura, ziccerét Courtos bravúrral, lábbal védte, a labda azonban pechjére Militaóra pattant, onnan pedig a hálóba. A játékvezető lest jelzett, de a VAR egyértelművé tette, hogy a találat szabályos (0-1).

A második félidőben folytatódott a Real-fölény, gólt azonban majdnem ismét a Barca ért el: a 72. percben Kessié lövése utat találhatott volna a kapuba, de saját csapattársa, Ansu Fati blokkolta a lövést…