Parádés góllal kezdett, Di María-triplával ment tovább a Juve az Európa Ligában

Sebastien Salom-Gomis / AFP

A Juventus idegenben nyújtott meggyőző teljesítményt és nyert 3-0-ra a Nantes ellen, így összességében simán jutott tovább az Európa Ligában a nyolcaddöntőbe.

A bajnokságban pontlevonással sújtott torinói csapat a hazai első meccsen ugyan vezetett, de végül csak 1-1-et játszott francia riválisával. Ezúttal Angel Di María már az 5. percben elkezdte a gólgyártást egy látványos találattal, majd a 20. percben egy tizenegyest is értékesített – Palloist pedig kiállították kezezés miatt. Ezzel lényegében el is dőlt a meccs, az volt csak a kérdés, mekkora lesz a különbség, a 0-3-as végeredményt pedig az argentin állította be a 78. percben.

Legutóbb 2000 szeptemberében Filippo Inzaghi volt, aki európai kupameccsen idegenben tudott triplázni a Juventusból.

Di María első gólja:

A Sporting a hazai 1-1 után idegenben ütötte ki 4-0-ra a dán Midtjyllandot, a PSV Eindhoven pedig nyert ugyan otthon a Sevilla ellen, de a 2-0 karcsú volt az első meccsen elszenvedett 3-0-s vereséget követően – a második gól a 95. percben esett.

Egy drukker a meccs végén megtámadta a korábbi újpesti a kapust, a már a Sevillát erősítő Marko Dmitrovicot.

A kora esti összecsapásokon utolsóként a Bayer Leverkusen búcsúztatta 11-esekkel a Ferencváros csoportjából másodikként továbblépő AS Monacót, miután német csapat ugyanúgy 3-2-re nyert vendégként, mint egy héttel korábban a francia együttes.

Az Európa Liga döntőjét május 31-én a Puskás Arénában rendezik, a Fradi pedig csoportgyőztesként majd a legjobb 16 között folytatja a küzdelmet. A nyolcaddöntő sorsolását pénteken rendezik.

Európa Liga, a 16 közé jutásért, visszavágók

Nantes (francia)-Juventus (olasz) 0-3 (0-2)
gól: Di María (5., 20., 78., a másodikat 11-esből)
piros lap: Pallois (18., Nantes)

Továbbjutott: a Juventus 4-1-es összesítéssel.

Midtjylland (dán)-Sporting Lisboa (portugál) 0-4 (0-1)
g.: Coates (21.), Pedro Goncalves (50., 77.), Gartenmann (85., öngól)
piros lap: Paulinho (38., Midtjylland)

Tj.: a Sporting Lisboa 5-1-es összesítéssel.

PSV Eindhoven (holland)-Sevilla (spanyol) 2-0 (0-0)
g.: De Jong (77.), Silva (94.)

Tj.: a Sevilla 3-2-es összesítéssel.

AS Monaco (francia)-Bayer Leverkusen (német) 2-3 (1-2, 2-3, 2-3) – 11-esekkel: 3-5
g: Ben Yedder (19.), Embolo (84.), illetve Wirtz (13.), Palacios (21.), Adli (58.)

Tj: a Bayer Leverkusen 5-5-ös összesítéssel, 11-esekkel.