Megállíthatatlan a Dortmund, Schäfer csapata komoly lehetőséget szalasztott el

Ina FASSBENDER / AFP

A Borussia Dortmund 4-1-re nyert a vendég Hertha BSC ellen a német labdarúgó-bajnokság 21. fordulójában.

A Dortmund az egyetlen csapat, amely 2023-ban mindegyik bajnoki összecsapását megnyerte, sikerével pedig ugyanannyi pontja van mint a listavezető Bayern Münchennek és a harmadik Union Berlinnek. A három csapat között csak a gólkülönbség rangsorol, ezen a téren magasan a Bayern áll a legjobban, mivel negyven góllal többet lőtt, mint amennyit kapott (61-21).

Adeyemi góllal és a gólpasszal zárt, de a meccs legszebb találata Reusé volt:

A sérült Schäfer András nélkül felálló berliniek nagy lehetőséget hagytak ki, mivel csak egy pontot szereztek az utolsó helyezett Schalke ellen.

A Schalke megszakítás nélkül a negyedik bajnoki mérkőzésén játszott gól nélküli döntetlent, ugyanakkor vendégként – negatív Bundesliga-rekordját tovább rontva – már 38 mérkőzés óta nyeretlen az élvonalban.

Bundesliga, 21. forduló:

Borussia Dortmund – Hertha BSC 4-1 (2-0)
gól: Adeyemi (27.), Malen (31.), Reus (76.), Brandt (90.), illetve Tousart (46.)

Union Berlin – Schalke 04 0-0

Bayer Leverkusen – Mainz 05 2-3 (1-2)
gól: Amiri (32.), Schick (58.), illetve Caci (26.), Barreiro (45+4.), Ingvartsen (82., 11-esből)
piros lap: Adli (81., Leverkusen)