„A gólok csodákra képesek” – elgázolta ellenfelét a Fiorentina

Jose Manuel Alvarez / Quality Sport Images / Getty Images
A Fiorentina 4-0-ra nyert a Braga otthonában a labdarúgó Konferencia Ligában, az egyenes kiesés szakasz első fordulójának csütörtöki mérkőzésén, így magabiztos előnnyel várhatja a párharc jövő heti visszavágóját.

Az olaszok Luka Jovic fejesével az első félidő hajrájában szereztek vezetést, majd a második félidő elején Vítor Tormena piros lapot kapott, ez pedig megpecsételte a hazaiak sorsát.

A 60. percben egy sakk-mattra játszott ziccert Jovic közelről kotort be (0-2), a 79. percben Arthur Cabral csodálatosan fordult kapura és 10 méterről hatalmas gólt lőtt (0-3), és az utolsó percben ő állította be a 0-4-es végeredményt.

„A gólok csodákra képesek, ez hiányzott nekünk eddig. A győzelmet az elnökünknek ajánljuk, örülök, hogy boldoggá tehettük. Ez egy fontos győzelem, szükségünk volt rá” – nyilatkozta Vincenzo Italiano, a Fiorentina edzője

A firenzeiek a legutóbbi öt Serie A-mérkőzésükből egyet sem nyertek meg.

Tudtuk, hogy ez egy fontos meccs, és a megfelelő módon közelítettük meg. Most ugyanezt kell tennünk a hazai bajnokságban is ahol egy kicsit le vagyunk maradva. Remélem, hogy ez a győzelem lendületet ad a csapatnak a következő, Empoli elleni mérkőzésre.