Nem tud kimászni a gödörből a Liverpool

DARREN STAPLES / AFP

A Liverpool 3-0-s vereséget szenvedett a Wolverhampton Wanderers otthonában az angol labdarúgó-bajnokság 22. fordulójának szombati játéknapján.

A Pool így már négy mérkőzés óta nyeretlen (1-3, 0-3 és 0-0 volt az ezt megelőző három meccs) a Premier League-ben, és csak a tabella 10. pozícióját foglalja el. A Wolverhamptonnak nagy szüksége volt a sikerre, ezzel ugyanis elmozdult a 18., kiesést jelentő helyről.

Matip öngóljával indult el a Liverpool a lejtőn:

Nem sokkal később Dawson egy lepattanó labdát vágott be:

A harmadik döfést Ruben Neves vitte be:

A Manchester United az Old Traffordon 2-1-re legyőzte a Crystal Palace csapatát, a végén azonban volt miért izgulniuk a csapat szurkolóinak, a hazaiak ugyanis kétgólos előny birtokában Casemiro kiállítása miatt a 70. percben emberhátrányba kerültek. A vendégek hat perccel később szépítettek, majd nagy erőket mozgósítottak az egyenlítés érdekében, de nem jártak sikerrel.

A MU Rashford góljával győzött:

Casemiro megragadta Hughes nyakát, ezért járt neki a piros:

Folytatódott a Brentford jó sorozata, a középmezőny elején lévő együttes ugyanis 3-0-ra verte a sereghajtó és vendég Southampton csapatát, így a PL-ben már kilenc mérkőzés óta veretlen.

Az utolsó előtti helyen szerénykedő Bournemouth egygólos vereséget szenvedett a Brighton otthonában, míg az Aston Villa házigazdaként kapott ki gólokban gazdag összecsapáson a Leicester Citytől.