Az Arsenal 90. perces góllal nyomta le a MU-t

Glyn KIRK / AFP

A listavezető Arsenal 3-2-re nyerte a Manchester United elleni rangadót a Premier League 21. fordulójában.

Pedig a 17. percben a MU szerzett vezetést, Rashford kiosztott egy kötényt Partey-nak, majd precíz lövést küldött a jobb sarokba.

Csak pár percig állt jobban a United, mert Xhaka beadása után Nketiah fejelt a vendégek kapujába.

A második félidő elején már az Arsenal-szurkolók mosolyoghattak, mert Saka mesés lövéssel mattolta De Geát.

Az utolsó félórának viszont már 2-2-ről vágtak neki a csapatok, mivel Lisandro Martínez egy ívelt fejessel egyenlített, megszerezve ezzel első gólját a klubban.

Az Arsenal dominált a meccs hajrájában (24-6 volt a kapura lövések aránya a meccsen), De Gea egy ízben még óriási bravúrral védeni tudott Nketiah közeli kísérleténél, de kettőjük párharcát a 90. percben a 23 éves angol csatár nyerte, aki a hazaiak szempontjából a lehető legjobban ért bele Ödegaard lövésébe.

A Unitednek ezzel lezárult a hatmeccses veretlenségi sorozata, az Arsenal pedig öt ponttal vezet az egy mérkőzéssel többet játszó Manchester City előtt, amely Haaland mesterhármasával verte a Wolverhamptont.

Premier League, 21. forduló:

Arsenal – Manchester United 3-2 (1-1)
gól: Nketiah (24., 90.), Saka (53.), illetve Rashford (17.), Lisandro Martínez (59.)

Manchester City – Wolverhampton Wanderers 3-0 (1-0)
gól: Haaland (40., 50., 54., a másodikat 11-esből)

Leeds United – Brentford 0-0