Majdnem meglepte a Spurs a Cityt Manchesterben

Oli SCARFF / AFP

Bár az első félidő végén három perc alatt kétgólos előnyre tett szert a Tottenham a Manchester City otthonában, a hazaiak nagyszerű második félidőben 3-2-re fordítottak és megnyerték a mérkőzést.

A vendégek a 44. percben Kulusevski góljával szereztek vezetést, majd a félidő ráadásában Emerson fejjel növelte az előny (0-2).

A szünet után gyorsan egyenlített a City, az 51. percben Álvarez közelről talált be, két perccel később Haaland két lépésről fejelt a kapuba (2-2).

A 63. percben az előzőleg gólpasszt adó Mahrez éles szögből eltalálta a bal alsó sarkot (3-2), majd a 90. percben duplázott, és egy óriási védelmi hibát kihasználva beállította a 4-2-es végeredményt.

Premier League, a 7. fordulóból elhalasztott mérkőzés

Manchester City–Tottenham Hotspur 4-2 (0-2)
gól: Álvarez (51.), Haaland (53.), Mahrez (63., 90.), illetve Kulusevski (44.), Emerson (45+2.)