27 éve nem volt ilyen gólparádé a Serie A-ban

Mairo Cinquetti / NurPhoto / NurPhoto via AFP
Hatalmas verést mért a vendég Salernitanára az Atalanta labdarúgócsapata, amely 8-2-re győzött az olasz bajnokság 18. fordulójában.

A házigazda a 23. percben 3-1-re, a félidőre pedig 5-1-re vezetett, végül úgy aratott hatgólos győzelmet, hogy egy büntetőt el is puskázott. A csapatból hét futballista talált kapuba, egyedül Ademola Lookman tudott duplázni.

A bergamóiak először szereztek nyolc gólt az élvonalban, ahol legutóbb erre az Inter volt képes, még 1996. április 14-én (Padova, 8-2).

Érdekesség, hogy amióta Gian Piero Gasperini átvette az Atalanta irányítását 2014 júniusában, a csapat négyszer szerzett legalább hét gólt egy bajnokin – háromszor többször, mint az egy-.egy hasonló bravúrt elérő Milan, Lazio, Inter, Napoli, Juventus ötös.

Az Atalanta jelenleg a hatodik helyen áll, míg a hat meccse nyeretlen Salernitana a 16. pozícióban van.

Serie A, 18. forduló

Atalanta – Salernitana 8-2 (5-1)
gól: Boga (5.), Lookman (20., 54., az elsőt 11-esből), Scalvini (23.), Koopmeiners (38.), Höjlund (41.), Éderson (61.), Zortea (85.), illetve B. Dia (10.), Nicolussi Caviglia (56.)

Torino – Spezia 0-1 (0-1)
gól: Nzola (28., 11-esből)

Udinese – Bologna 1-2 (1-0)
gól: Beto (10.), illetve Sansone (59.), Posch (80.)