Ter Stegen parádézott, tizenegyesekkel Szuperkupa-döntős a Barca

Fayez NURELDINE / AFP
A rendes játékidő 1-1-es, és a hosszabbítás 2-2-es eredménye után tizenegyesekkel győzött a Barcelona a Betis ellen a spanyol Szuperkupa Szaúd-Arábiában megrendezett elődöntőjében.

A Barcelona a 40. percben szerezte meg a vezetést, Lewandowski kapott labdát Dembélétől, és ugyan az első lövése még nem ért célt, az ismétlésből már betalált (0-1) A katalánok fölényben játszottak a második félidőben, gólt azonban a 77. percben a Betis szerzett Fekir révén (1-1).

A hajrában előbb Lewandowski szerzett lesgólt, majd Rodri lövését védte bravúrral Ter Stegen – maradt a döntetlen, következett a hosszabbítás.

A ráadást a Barca kezdte jobban, a 93. percben Ansu Fati révén újra megszerezte a vezetést (1-2), de nyolc perc múlva a csereként beállt Loren Moron sarokkal egyenlített (2-2).

Jöhettek a tizenegyesek, az első két körben senki sem hibázott, aztán jött a Ter Stegen-parádé: a német kapus előbb Juanmi, majd Carvalho lövését is védte.

A Barca végül 4-2-re nyerte a párbajt és készülhet a vasárnapi, Real Madrid elleni csatára.