Neymar és Messi nélkül elbukta veretlenségét a PSG

FRANCOIS LO PRESTI / AFP
14 győzelem és két döntetlen után elszenvedte első vereségét a Paris Saint-Germain labdarúgócsapata, amely a szabadságát töltő Lionel Messi és az eltiltott Neymar nélkül 3-1-re kikapott a Lens vendégeként a Ligue 1 17. fordulójának rangadóján.

A hazaiak az 5. percben szereztek vezetést Frankowski révén, a címvédő a 8. percben Ekitike révén egyenlített. A 28. percben egy gyors kontra és egy kapitális védelmi hiba révén Openda törhetett kapura, még egy hidegvérű csel is belefért, csak utána lőtt a kapuba (2-1).

A 3-1-es végeredményt a második félidő elején Claude-Maurice állította be.

A Lens a legutóbbi 14 meccséből mindössze másodszor nyert a PSG ellen (emellett még összejött hat döntetlen és hat vereség): 2020. szeptember 10-én Ignatius Ganago góljával 1-0-ra.

Győzelmével a második helyezett Lens négy pontra megközelítette a listavezető párizsiakat.