A vb-negyeddöntő után ezúttal a barcelonai rangadón lett főszereplő a lapokat bőkezűen osztogató bíró

Gongora / NurPhoto / NurPhoto via AFP

1-1-es döntetlenre végződött a Barcelona-Espanyol városi rangadó a spanyol focibajnokságban.

Mivel a Real Madrid, ha nehezen is, de nyert a Valladolid ellen, a Barca úgy léphetett pályára az Espanyol elleni városi derbin, hogy ha győzni tud, akkor pontelőnnyel kezdi az élen a 2023-as évet.

Egy szöglet után hamar meg is szerezte a vezetést a Barcelona, a hosszú oldalról Christensen fejelte vissza a labdát, amit Marcos Alonso bólintott a hálóba.

Marcos Alonso könnyedén meglőtte volna a második gólját is, de Jordi Alba beadása után a gyengébbik lábával, jobbal elpuskázta a lehetőséget.

A fordulópont a 73. percben következett, amikor Mateu Lahoz büntetőt ítélt az Espanyolnak: Marcos Alonso lépett rá a 16-os vonalánál emelgető Joselu sarkára, aki fájdalmas arccal rogyott össze. A tizenegyes előtt Ter Stegen hiába próbálta Joselut megzavarni azzal, hogy jobbra-balra ugrált a gólvonalon, az Espanyol játékosa nem hibázott.

A vendégek gólja után pár perccel mindkét csapat megfogyatkozott, Lahoz Jordi Albának és Vinicius Souzának is kiosztott gyorsan két-két sárgát, majd úgy tűnt, az Espanyolból Cabrera is mehet zuhanyozni, de az ő piros lapját a VAR végül visszavonta.

A meccs végül 1-1-gyel zárult, Lahoz pedig – aki a világbajnokság argentin-holland meccsén is szórta a lapokat – tett róla, hogy megint sokat beszéljenek a bíráskodásról, mivel tizenötször mutatta fel a sárga lapot. A döntetlen azt jelenti, hogy a Barcának és a Realnak is 38-38 pontja van, a katalánok már csak jobb gólkülönbségük révén