Labdarúgót úgy még nem aláztak meg, mint az Everton nigériai válogatottját

Alex Iwobi alighanem megemlegeti a szombat délutáni Bournemouth elleni angol bajnokiját. Történt, hogy az Everton 60-szoros nigériai válogatottja kezdőként lépett pályára, és hajtotta végig a Premier League 16. fordulójának szombat délutáni mérkőzését, de mindezt nem sok eredménnyel tette.

A hazai csapat Tavernier, és Moore révén már az első félidőben 2-0-ás vezetésre tett szert, majd a 2. félidő 69. percében Anthony újra betalált (3-0), ezzel simán otthon tartotta a három pontot Gary O’Neil csapata.

A találkozó lefújását követően a vesztes fél is kibaktatott a szurkolótáborához, hogy megköszönje a biztatást, sőt, Iwobi még a mezét is kidobta az egyik nézőnek. Aztán:

a mez nagy ívben visszarepült, a szerencsés „nyertes” ezzel is jelezte, ez után a produkció után köszöni, de nincs szüksége emlékre.

Az Everton drukkerek elkeseredése némiképp érthető, hiszen csapatuk fontos meccset bukott, de így csak 17. a bajnokságban, míg a Bournemouth megelőzte őket, a 13. helyre lépett előre.