Münchenben és Szenegálban is szívükhöz kaptak a szurkolók

A magyar bajnoksághoz hasonlóan a Bundesligában is hétközi forduló kezdődött kedden, ahol a Bayern München agyonverte a Werder Brement.

A bajoroknak hat perc kellett a vezetés megszerzéséhez: Sadio Mané lövését blokkolták a védők, a kipattanót Jamal Musiala érkezett és nem hagyta ki a kihagyhatatlant. Ekkor még a Werder tanusított némi ellenállást, ezt bizonyítandó négy perc elteltével Anthony Jung bevette Manuel Neuer kapuját, és egyenlített.

A 20. percben Mané jelezte, hogy valami nincs rendben a lábával, cserét kért és lesántikált a pályáról, ami két szurkolótáborban is némi pánikot okozott. Egyrészt a Bayern-fanatikusok kaptak a szívükhöz, hiszen a csatár idei 23 mérkőzésén 11 góllal és 4 gólpasszal járult hozzá csapata Bundesliga-, BL- és Német Kupa meneteléséhez, másrészt alighanem fél Szenegál bepánikolt, lévén a világbajnokságon érdekelt válogatottjuk pótolhatatlan játékosáról van szó, akinek a vb-n november 21-én, azaz kevesebb, mint két hét múlva éppen Hollandia ellen kellene gólokat lőnie.

Mané sérülése nem hozta zavarba a hazai csapatot, mert beindult a bajor henger. Gnabry a 22., majd a 26.-ban Goretzka, két percre rá újra Gnabry talált a Werder hálójába. A kiütés a második félidő végén vált teljessé, miután 82. percben Gnabry megszerezte harmadik gólját is, majd a 85. percben a csereként beálló 17 éves (!) Mathys Tel is betalált (6–1).

Szerda reggelre az is kiderült, nincs ok a pánikra, mert nem komoly Sadio Mané sérülése.

Manét kapott egy rúgást a lábára, ami kisebb fájdalmat okozott neki. Nem túl komoly a sérülés, elutazhat a vb-re

– nyilatkozott Dino Toppmöller, a bajorok másodedzője a kétszer az év afrikai futballistájának választott játékosról.