Hiába a dánok győzelme a világbajnok ellen, a horvátok jutottak a négyes döntőbe a Nemzetek Ligájában

Joe Klamar / AFP

Horvátország és Hollandia is bejutott a Nemzetek Ligája négyes döntőjébe.

A horvátok az örökifjú csapatkapitány, Modric góljával kerültek előnybe Bécsben,

de három perc múlva jött az osztákok válasza, egy suta felszabadítás után ott maradt a labda a horvát 16-os előterében, a beadást pedig Baumgartner fejelte be.

A meccs végül a második félidő közepén dőlt el, amikor három perc alatt előbb Livaja, majd Lovren fejelt gólt, így a horvátok 3-1-re nyertek.

Az egyetlen osztrák, akinek kevésbé fájhatottt a kiesést jelentő vereség Marko Arnautovic volt, aki 104. alkalommal játszott a válogatottban, és ezzel immár ő a csúcstartó hazájában.

A horvátoknak kellett is a Bécsben begyűjtött három pont, mivel a szintén az első helyre pályázó dán csapat is nyerni tudott, méghozzá a világbajnok Franciaország ellen.

Az Eb-bronzérmes dánok is egy rövid, de annál intenzívebb időszak alatt varrták el a szálakat, Dolberg a 34. percben talált be, majd Skov Olsen öt perccel később egy mutatós kapáslövéssel már a végeredményt állította be.

Az A osztály 4-es csoportjában a hollandok a szomszéd belgákat fogadták, és az idegenbeli 4-1 után otthon is lenyomták őket, igaz, ezúttal egy góllal, amit a Liverpool védője, Van Dijk szerzett egy szöglet után.