Nemzetközi foci bajnokok ligája

Nem segített a Lewandowski-mágia, elvérzett Münchenben a Barca

SVEN HOPPE / DPA / dpa Picture-Alliance via AFP

Nyolc év, 375 mérkőzés, 344 gól és 72 gólpassz – ez volt Robert Lewandowski teljesítménye a Bayern Münchenben. Ilyen pedigré után először tért vissza ellenfélként, de hiába voltak meg a helyzetei, nem tudott segíteni a Barcelonán.

A ráadásban padlózott, elvesztette szezonbeli veretlenségét a Spurs
A hosszabbításban kapott kettőt a Sporting vendégeként a BL-ben.

Pedig jobban kezdte a meccset a katalán csapat, amely a 9.percben ziccerig jutott, de Pedri lövését Neuer lábbal védte. Aztán jöttek a Lewandowski-lehetőségek, a 18. percben hét méterről bombázott a léc fölé, majd közeli fejesét védte a kapus, egy alkalommal pedig Mazraui védett nagyot.

A második félidőt bátrabban kezdte a Bayern, az 50. percben a csereként pályára lépő Goretzka távoli lövését védte vetődve Ter Stegen, azonban a szögletet követően tehetetlen volt, Lucas Hernandez megelőzte (1-0).

Négy perc alatt le is rendezte a meccset a hazai csapat, ezúttal Sané lőtt szép gólt, mint később kiderült, ezzel beállítva a 2-0-s végeredményt.

Az A csoport rangadóján a Liverpool kiszenvedte a hazai sikert: Szalah révén a 17. percben szerzett vezetést, ezt az Ajax tíz perccel később Kudus bombájával kiegyenlítette, a három pontot érő találatot végül a 89. percben Matip szerezte (2-1).

A B csoportban a Club Brugge (vagy FC Bruges, ahogy tetszik) egy hete 1-0-ra verte a Leverkusent, most meg Portóban győzött kiütéssel – ez a 4-0 lehet, meghozza az újabb edzőváltást, ezúttal a portugáloknál.

A Leverkusen javított, és hazai pályán a hajrában szerzett Andrich- és Diaby-góllal 2-0-ra verte az Atlético Madridot.

A D csoportban a Sporting délután verte a Tottenhamet, míg a Marseille másodszor is elvérzett, ezúttal otthon a Frankfurt ellen (0-1).

Bajnokok Ligája, 2. forduló

A csoport
Liverpool (angol) – Ajax Amsterdam (holland) 2-1 (1-1)
gól: Szalah (17.), Matip (89.), illetve Kudus (27.)

Az állás: 1. Ajax 3 pont/2 mérkőzés (5-2), 2. Napoli 3/1 (4-1), 3. Liverpool 3/2 (3-5), 4. Glasgow Rangers 0/1.

B csoport:
FC Porto (portugál) – Club Brugge (belga) 0-4 (0-1)
gól: Jutgla (15. – 11-esből), Sowah (47.), S Olsen (52.), Nusa (89.)

Bayer Leverkusen (német) – Atlético Madrid (spanyol) 2-0 (0-0)
gól: Andrich (84.), Diaby (87.)

Az állás: 1. Club Brugge 6 pont, 2. Leverkusen 3 (2-1), 3. Atlético Madrid 3 (2-3), 4. Porto 0

C csoport:
Bayern München (német) – FC Barcelona (spanyol) 2-0 (0-0)
gól: L. Hernández (50.), Sané (54.)

Viktoria Plzen (cseh) – Internazionale (olasz) 0-2 (0-1)
gól: Dzeko (20.), Dumfries (71.)
piros lap: Bucha (61., Plzen)

Az állás: 1. Bayern München 6 pont, 2. Barcelona 3 (5-3), 3. Internazionale 3 (2-2), 4. Plzen 0.

D csoport:
Olympique Marseille (francia) – Eintracht Frankfurt (német) 0-1 (0-1)
gól: Lindström (43.)

Sporting (portugál) – Tottenham (angol) 2-0 (0-0)
gól: Paulinho (90.), Arthur Gomes (93.)

Az állás: 1. Sporting 6 pont, 2. Tottenham 3 (2-2), 3. Frankfurt 3 (1-3), 4. Marseille 0.