Lewandowski a születésnapján szerezte első barcelonai góljait

Ander GILLENEA / AFP
Robert Lewandowski nem is ünnepelhette volna szebben a 34. születésnapját: az FC Barcelona lengyel válogatott klasszisa a Real Sociedad ellen megszerezte első góljait új csapatában.

A Bayern Münchentől szerződtetett csatár már az első percben beköszönt, amikor Álex Balde pontos passzát gólra váltotta (0-1).

Alexander Isak öt perc múlva egyenlített, és az 1-1-es eredmény a második félidő közepéig kitartott. A helyzetet Ansu Fati beállása változtatta meg, a 19 éves csatár előbb két perc alatt kiosztott két gólpasszt Ousmane Dembélének és Lewandowskinak, majd a 79. percben ő is betalált (1-4).

Az előző idényben bronzérmes Atlético Madrid meglepetésre kikapott otthon a Villarrealtól, amely még százszázalékos.