JUSTIN TALLIS / AFP

Óriási meglepetésre pontszerzéssel indította az angol Premier League 2022-23-as idényét a Fulham, az újonc kétszer is vezetett a Liverpool ellen, végül be kellett érnie a 2-2-es végeredménnyel.

Kicsavarodott a bokája, kórházba vitték az Everton védőjét
A Chelsea csak egy büntetővel tudott nyerni Liverpoolban.

A londoniak Aleksandar Mitrovic fejesével a 32. percben szereztek először vezetést, a szerb válogatott támadó Kenny Tete jobb oldali beadásakor Trent Alexander-Arnoldot túlugorva volt eredményes (1-0).

A liverpooli egyenlítésre a 63. percig kellett várni, akkor Darwin Núnez talált be közelről (1-1). De nem sokáig örülhettek a vendégek, mert a 72. percben Mitrovic befűzte Virgil van Dijkot, a holland védő buktatta, tizenegyes. A büntetőt a szerb csatár belőtte (2-1).

A 2-2-es végeredmény nyolc perccel később alakult ki, amikor egy előreívelést Tim Ream rosszul csúsztatott meg, Núnez lábáról elpattant a labda, de pont a mellette érkező Mohamed Szalah elé, aki nem hibázott (2-2).

Érdekesség, hogy Szalah eddig minden liverpooli szezonjában gólt szerzett a nyitónapon.

A Tottenham fölényes, 4-1-es győzelmet aratott a Southampton felett. Antonio Conte Bajnokok Ligája-résztvevő csapata ugyan a 12. percben hátrányba került, azonban Ryan Sessegnon, Eric Dier, Dejan Kulusevski találatával, valamint Mohammed Salisu öngóljával simán fordított.

Vereséggel kezdett az újonc Nottingham, amely Newcastle-ben kapott ki.

Premier League, 1. forduló

Fulham – Liverpool 2-2 (1-0)
gól: Mitrovic (32., 72., a másodikat 11-esből), illetve Núnez (64.), Szalah (80.)

Bournemouth – Aston Villa 2-0 (1-0)
gól: Lerma (9.), Moore (80.)

Leeds United – Wolverhampton 2-1 (1-1)
gól: Rodrigo (24.), Ait-Nouri (74.), illetve Podence (6.)

Newcastle United – Nottingham 2-0 (0-0)
gól: Schär (58.), Wilson (78.)

Tottenham – Southampton 4-1 (2-1)
gól: Sessegnon (21.), Dier (31.), Salisu (60., öngól), Kulusevski (63.), illetve Ward-Prowse (12.)

Everton – Chelsea 0-1 (0-1)
gól: Jorginho (45+9., 11-esből)