Messi öt gólt rúgva előzte meg Puskást, de Ronaldo is nagyot játszott

Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images

Az argentin válogatott Észtországgal játszott felkészülési mérkőzést, amelyen Lionel Messi ötször is betalált. Az első félidőben kettőt, a másodikban hármat lőtt a PSG világsztárja, összességében pedig 161 meccsen 81 találatnál jár címeres mezben.

Ennek köszönhetően Lionel Messi megelőzte Puskás Ferencet és ő lett a válogatottak történetének negyedik legjobb góllövője.

Több sem kellett az ezután pályára lépő Cristiano Ronaldónak, a Manchester United sztárcsatára háromszor is betalált Svájcnak a Nemzetek Ligája A divíziójában – ugyanakkor csak kettőször szabályosan, mert a harmadiknál lest ítéltek ellene. Ennek dacára a portugálok 4-0-ra nyertek.

A nap további NL-meccsein Spanyolország a 90. percben mentett pontot Csehországban, Erling Braut Haaland duplájával Svédországot legyőzte Norvégia, míg Grúzia többek közt Budu Zivzivadze góljával verte Bulgáriát 5-2-re.

Csehország-Spanyolország 2-2 (1-1)
Az állás: 1. Portugália 4 pont (5-1), 2. Csehország 4 (4-3), 3. Spanyolország 2, 4. Svájc 0

B divízió:
4. csoport:
Svédország-Norvégia 1-2 (0-1)
Szerbia-Szlovénia 4-1 (1-1)
Az állás: 1. Norvégia 6 pont, 2. Szerbia 3 (4-2), 3. Svédország 3 (3-2), 4. Szlovénia 0

C divízió:
2. csoport:
Koszovó-Görögország 0-1 (0-1)
Ciprus – Észak-Írország 0-0
Az állás: 1. Görögország 6 pont, 2. Koszovó 3, 3. Észak-Írország 1 (0-1), 4. Ciprus 1 (0-2)

4. csoport:
Bulgária-Georgia 2-5 (0-2)
Gibraltár – Észak-Macedónia 0-2 (0-1)
Az állás: 1. Georgia 6 pont, 2. Észak-Macedónia 4, 3. Bulgária 1, 4. Gibraltár 0

D divízió:
2. csoport:
San Marino-Málta 0-2 (0-0)
Az állás: 1. Észtország 3 pont/1 mérkőzés (2-0) és Málta 3/1 (0-2), 3. San Marino 0/2