Egy lépésre a bajnoki aranytól a Milan

MIGUEL MEDINA / AFP

Az éllovas AC Milan kétgólos győzelmet aratott vasárnap a vendég Atalanta felett az olasz labdarúgó-bajnokság 37. fordulójában.

A kiegyenlített játék az 56. percig tartott, amikor egy szabálytalanságból induló akció végén Leao megszerezte a hazaiaknak a vezetést (1-0).

A három pont sorsa a 75. percben dőlt el, amikor Theo Hernández a saját tizenhatosától ziccerig loholt és ballal a jobb sarokba lőtt (2-0).

Hogy a piros-feketék nem ünnepelhettek vasárnap, arról a címvédő Inter gondoskodott, amely 3-1-re nyert a bennmaradásért küzdő Cagliari vendégeként, így még mindig két ponttal lemaradva a városi rivális nyomában liheg.

A jövő heti, utolsó fordulóban a Milannak a Sassuolo otthonában kell győznie, míg az Inter a Sampdoriát fogadja.