Orbán-góllal jutott a BL-be a Leipzig, osztályozót játszik a Hertha, góllal búcsúzott Haaland

FRISO GENTSCH / DPA / dpa Picture-Alliance via AFP

A Stuttgart megmenekült, a Hertha osztályozót játszik, a Lipcse a BL-be jutott, Erling Haaland pedig góllal búcsúzott a Dortmundtól, így foglalható össze a Bundesliga idei utolsó fordulója.

A Stuttgart a 90+2. percben szerezte azt a gólt, amivel 2-1-re legyőzte a Kölnt, és ezzel jobb gólkülönbsége révén előzte meg a Herthát.

A berlini csapat 2-1-re kikapott Dortmundban, a hazaiaknál büntetőből volt eredményes Haaland, aki a következő idénytől már a Manchester Cityben riogatja a védőket.

A BL-helyekért is nagy csata folyt, azt már tudni lehetett, hogy a Bayern, a Dortmund és a Leverkusen helye is biztos a főtáblán. A Leipzig a 90+3. percben vereségre állt az utolsó előtti Bielefeld otthonában, de ekkor Szoboszlai Dominik szabadrúgása után Willi Orbán a hálóba fejelt, a döntetlennel pedig a lipcseiek bevitorláztak a negyedik helyre.

Mindeközben a Sallai Rolanddal felálló Freiburgnak nyernie kellett volna a harmadik Leverkusen otthonában ahhoz, hogy esélye legyen a negyedik helyre, de 2-1-es vereséget szenvedett. A magyar támadó a 79. percig volt szereplője a találkozónak. A Freiburg nagyon kitámadott 1-1 után az utolsó percekben, a kapusa még egy szöglethez is feljött, és ezt a leverkuseni Palacios egy félpálya környékéről szerzett góllal büntette.

A Freiburg veresége Schäfer András csapatának, az Union Berlinnek jött jól, amely – a 66. perctől a magyar válogatott középpályással soraiban – 3-2-re legyőzte otthon a Bochumot, így az ötödik helyen zárta a szezont. Az Union és a Freiburg az Európa Liga csoportkörében szerepelhet ősszel.