Otthon kapott ki a Barca az egyik kiesőjelölttől

LLUIS GENE / AFP

Egymás után másodszor szenvedett vereséget az FC Barcelona hazai pályán, a katalánok a Frankfurt elleni Európa Liga-búcsút követően a kiesés elöl menekülő Cádiztól kapott ki 1-0-ra.

„Te vagy a mi angyalunk!” – meghalt Cristiano Ronaldo kisfia
A portugál klasszis azt írta, csak kislányuk születése ad erőt nekik.

Hiába játszott mezőnyfölényben a Barca, a cádizi kontrák egész meccsen veszélyesek voltak. Így aztán a 48. percben a vendégek szereztek vezetést: Fernández beadását követően Sobrino még ügyetlenkedett, de Lucas Pérez közelről a léc alá lőtt (0-1).

A hazaiak a 68. percben Dembélé, tíz perc múlva De Jong révén veszélyeztettek, de Ledesma kapus védett, csakúgy, mint a 90. percben Aubameyang közeli lövésénél – a másik oldalon Fernández és Sobrino hagyott ki nagy helyzetet.

Az eredmény azonban nem változott, a Barcelona 2006 óta nyeretlen a rivális ellen – igaz, mindössze négy meccset vívtak azóta.