Kutyagumi Gareth Bale első gólja a másodikhoz képest

Gareth Bale-Ausztria 2-1. Gareth Bale a hős. Gareth Bale a főszereplő. A nemzetközi sajtóban nagyjából ilyen szalagcímek jelentek meg azt követően, hogy Wales csütörtök este Cardiffban, világbajnoki pótselejtezőn a csapatkapitánya két találatával legyőzte Ausztriát (2-1).

Bale 25. percben, szabadrúgásból szerzett első gólja tényleg nem semmi, azzal a találattal már kiemelten foglalkoztunk a meccs alatt – itt tudod megnézni – , ám az 51. percben lőtt második bombája megkockáztatjuk, még szebbre sikeredett. Íme, ahogy egy walesi szöglet után bal oldalról, ballal valami elképesztő mozdulattal visszahúzza a kapu ellentétes felső sarkába.

Wales győzelmével továbbjutott a pótselejtezők döntőjébe, ahol az orosz-ukrán háború miatt egyelőre elhalasztott Skócia-Ukrajna meccs győztesével játszik a vb-re jutásért remények szerint júniusban.