121. percben kapott góllal esett ki a Fradival korábban egy csoportban szereplő csapat Európa Ligából

Arne Dedert/picture alliance via Getty Images

Csak a 121. percben dőlt el, hogy a Ferencváros csoportjából továbbjutó Real Betis kiesik az Eurpa Ligából.

A frászt hozták a Barcára Törökországban
Az Európa Liga legnevesebb csapatának hátrányból kellett fordítania a továbbjutás kiharcolásához.

A spanyol csapat az Eintracht Frankfurt vendégeként a 90. percben talált be, így hosszabbításra mentette a párharcot. Amikor azonban már sokan elkönyvelték, hogy tizenegyespárbaj dönt a továbbjutásról, szabadrúgáshoz jutottak a németek. A középre emelt labdára rosszul jött ki a kapus, Martin Hinteregger pedig befejelte a párharcot eldöntő gólt.

A hatszoros EL-győzelmével rekordernek számító Sevilla sem jutott a legjobb nyolc közé, miután 2-0-ra kikapott a West Ham Unitedtől. A spanyolországi győzelme után Londonban 1-0-ra kikapott az együttes 90 perc alatt, így aztán itt is hosszabbítás döntött. A párharcot Andrij Jarmolenko döntötte el, aki egy tizenhatoson kívüli lövés kipattanóját passzolta az üres kapuba a 112. percben.

A Fradi korábbi csoportellenfelei közül a Bayer Leverkusen is búcsúzott, miután az Atalanta kettős győzelemmel búcsúztatta. A francia csapatok közül a Lyon kiejtette az FC Portót, a Monaco viszont nem bírt a Bragával, míg a Crvena zvezda nyertes meccsen búcsúzott a Rangers ellen.

Eredmények – Európa Liga, nyolcaddöntő, visszavágó

Olympique Lyon (francia)-FC Porto (portugál) 1-1 (1-1)
gól: Dembélé (13.), illetve Pepe (27.)
Továbbjutott: az Olympique Lyon 2-1-es összesítéssel.

West Ham United (angol)-Sevilla (spanyol) 2-0 (1-0, 1-0, 1-0) – hosszabbítás után
gól: Soucek (39.), Jarmolenko (112.)
Tj.: a West Ham United 2-1-es összesítéssel.

Eintracht Frankfurt (német)-Real Betis (spanyol) 1-1 (0-0, 0-1, 0-1) – hosszabbítás után
gól: Hinteregger (121.), illetve B. Iglesias (90.)
Tj.: az Eintracht Frankfurt 3-2-es összesítéssel.

Crvena zvezda (szerb)-Glasgow Rangers (skót) 2-1 (1-0)
gól: Ivanic (10.), Ben Nabouhane (93., 11-esből), illetve Kent (56.)
Tj.: a Glasgow Rangers 4-2-es összesítéssel.

AS Monaco (francia)-Braga (portugál) 1-1 (0-1)
gól: Disasi (90.), illetve Ruiz (20.)
Tj.: a Braga 3-1-es összesítéssel.

Bayer Leverkusen (német)-Atalanta (olasz) 0-1 (0-0)