Nemzetközi foci bajnokok ligája

Három kapufát szerzett, kikapott, de továbbjutott a Liverpool

Paul ELLIS / AFP

Az idegenben elért 2-0-s siker döntő jelentőséggel bírt a Liverpool számára, amely hazai pályán 1-0-ra kikapott az Intertől, de végül bejutott a Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe.

A Liverpool hadilábon állt a szerencsével, az első félidőben Matip fejese, az 52. percben pedig Szalah lövése csattant a kapufán.

Gólt azonban az olaszok szereztek, a 61. percben Lautaro Martinez 16 méterről óriási bombát küldött a bal felső sarokba (0-1).

Sokáig nem örülhettek a vendégek, Alexis Sánchez belépője második sárgát ért, így a 63. perctől emberhátrányban folytatták az olaszok.

A 76. percben Szalah harmadszor is a kapufát találta el, és ugyan a hazaiak óriási fölényben játszottak a hajrában, nem sikerült egyenlíteniük.

Az Inter így végül 2-1-es összesítéssel kiesett, de legalább azt elmondhatta, hogy egy év és egy nap után elvette a Liverpool hazai veretlenségét.