Nemzetközi foci bajnokok ligája

Eltört a Juventus középpályásnak lábközépcsontja

Jose Jordan / AFP

A Juventus labdarúgócsapata hónapokig nem számíthat amerikai középpályására, Weston McKennie-re, akinek kedden, a Villarreal elleni Bajnokok Ligája-mérkőzésen eltört a lábközépcsontja, írta az MTI.

Tuchel saját magát okolja kulcsembere sérüléséért
A félidőben le kellett volna cserélnie Mateo Kovacicot.

A 23 éves futballista a nyolcaddöntős párharc spanyolországi első találkozójának 80. percében sérült meg súlyosan, miután Pervis Estupinan egy szerelési kísérletnél rácsúszott a lábára.

A 31-szeres válogatott játékos az eset után nem tudott lábra állni, így azonnal le kellett cserélni.

A meccset követő vizsgálatok szerint a bal lábában a kettes és hármas lábközépcsont tört el és előreláthatólag 8-12 hetes kihagyásra kényszerül.

McKennie kiesése komoly érvágást jelent a Serie A-ban negyedik helyen álló torinói együttesnek, amely keresztszalag-szakadás miatt januárban veszítette el több mint félévre Federico Chiesát, és jelenleg Paulo Dybala, Giorgio Chiellini, Daniele Rugani és Federico Bernardeschi sem bevethető sérülés miatt.

A Juventus 1-1-es döntetlent ért el kedden, s a három hét múlva esedékes visszavágón hazai környezetben lép majd pályára.