Két nagy hazai pofon után erre senki sem számított a Dortmundtól

SASCHA SCHUERMANN / AFP

Azok után, hogy a Borussia Dortmund két héten belül kétszer is csúfos vereséget szenvedett hazai pályán (Leverkusen 2-5, Rangers 2-4), Marco Rose csapata a Mönchengladbach elleni 6-0-s kiütéssel jelezte, hogy még nem írható le teljesen.

Megizzasztotta a Bayern Münchent a tökutolsó Fürth
Nem csupán vezetett, de két kapufát is lőtt a kiscsapat.

A második helyen álló együttes a 23. fordulójának vasárnapi játéknapján ellenállhatatlan volt, a felek 100. egymás elleni bajnokiján Marco Reus megállíthatatlanul futballozott, két góllal és három gólpasszal fejezte be a mérkőzést.

A hazaiak sikerét beárnyékolta Giovanni Reyna és Dan-Axel Zagaodu combsérülése, mindkét játékost már az első félidőben le kellett cserélni.

A három magyar foglalkoztató RB Leipzig a duplázó Christopher Nkunku vezérletével könnyedén, 6-1-re nyert a Hertha otthonában. A vendégeknél Gulácsi Péter és Willi Orbán is végig játszotta a találkozót, míg Szoboszlai Dominik ugyancsak kezdőként 60 percet kapott.

Bundesliga, 23. forduló

Borussia Dortmund – Borussia Mönchengladbach 6-0 (2-0)
gól: Reus (26., 81.), Malen (32.), Wolf (70.), Moukoko (74.), Can( 90+1., 11-esből)

Bayern München – Greuther Fürth 4-1 (0-1)
gól: Lewandowski (47., 82.), Griesbeck (61., öngól), Choupo-Moting (90+1.), illetve Hrgota (43.)

Hertha – RB Leipzig 1-6 (0-1)
gól: Jovetic (48.), illetve Henrichs (20.), Nkunku (64., 67., az elsőt 11-esből), Olmo (74.), Haidara (81.), Poulsen (88.)
piros lap: Kempf (62., Hertha)