Bombagólokkal győzött az RB Leipzig

JAN WOITAS / DPA / dpa Picture-Alliance via AFP

Christopher Nkunku és Dani Olmo bombagóljainak köszönhetően sima, 3-1-es győzelmet aratott az RB Leipzig a Köln ellen a német Bundesliga 22. fordulójának nyitányán.

A kutyát sem érdekli, de a FIFA-nak tervei vannak vele: lehet-e nagy torna a klubvilágbajnokságból?
Kérdés, lehet-e egy érdektelen tornából fontos megmérettetést létrehozni, úgy, hogy a világszervezet, a kontinentális szövetségek és a klubok érdekei ebben az esetben sem egyeznek meg.

A Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal kezdő hazaiak a 25. percben szereztek vezetést, amikor Nkunko 19 méterről a jobb felső sarokba csavart egy szabadrúgást (1-0).

Az 54. percben Dani Olmo növelte az előnyt, ő 24 méterről vette be a kölniek kapuját (2-0).

Három perccel később ő adott gólpasszt Angelinónak, a 3-1-es végeredményt a hosszabbításban Tim Lemperle állította be.

A Leipzig a legutóbbi öt bajnokiján már negyedszer győzött – csak a listavezető Bayern Münchentől kapott ki.