Giroud megint duplázott a Milanban, és lemásolta Ibrahimovicot

Piero Cruciatti / ANADOLU AGENCY / Anadolu Agency via AFP

A Milan 4-0-ra győzött a Lazio ellen az olasz kupa negyeddöntőjében.

A hétvégén a városi derbin az Intert legyőző Milan lendületben maradt, és egy félidő alatt kifektette a Laziót. Az első gólnál Alessio Romagnoli varázslatos indítása után Rafael Leao volt eredményes, majd a portugál szélső a gólja után gólpasszt jegyzett, Olivier Giroud-t szolgálta ki, aki aztán Theo Hernández passza után is betalált.

Giroud nyolcszor volt kezdő a Milanban, és ezeken a meccseken tíz gólt szerzett.

Az utolsó négy hazai tétmeccsen, amikor a kezdőben volt, mindig betalált, ilyen sorozata az elmúlt tíz idényben csak Zlatan Ibrahimovicnak és az azóta az Interhez igazolt Hakan Calhanoglunak volt.

A második félidőben a Lazióból leginkább a csereként beállt Pedro csipkedte magát, de gólt ő sem tudott szerezni, ráadásul a Lazio szempontjából baljós fejlemény volt, hogy Ciro Immobilét bokasérülés miatt le kellett cserélni.

A hajrában még egy szöglet utáni lecsorgóból Franck Kessié is betalált, így lett 4-0 a vége. A Milan az oda-visszavágós elődöntőben az Interrel találkozik majd.