Nem indult jól a bronzcsata a hazaiak számára, a vezetést ugyanis Burkina Faso szerezte meg a 24. percben, a szünet előtt pedig megduplázta az előnyét egy kameruni öngóllal.
A szünetben Toni Conceicao, Kamerun portugál szövetségi kapitánya kettős cserével igyekezett frissíteni együttesén, de kisvártatva megint Burkina Faso volt eredményes, így háromgólosra hízott a házigazdák hátránya.
A kameruniaknak aztán a 71. percben összejött a szépítés, egyik legnagyobb sztárjuk, Vincent Aboubakar pedig a 85. és a 87. percben is betalált a rivális kapujába, ezzel sikerült döntetlenre menteniük az összecsapást, és kiharcolni a tizenegyesrúgásokat.
A büntetőpontról a kameruni futballisták voltak pontosabbak, öt próbálkozásból öt gól született, míg a másik oldalon négy kísérletből egy célt tévesztett, így a bronzérmet nagy csatában Kamerun szerezte meg.
𝐇𝐈𝐒𝐓𝐎𝐑𝐘!
Vincent Aboubakar is the first player to reach the 8-goals mark in a single #TotalEnergiesAFCON campaign in 48 years! (Ndaye Mulamba, 9 goals in 1974)#TotalEnergiesAFCON2021 | #AFCON2021 | #TeamCameroon | @FecafootOfficie pic.twitter.com/MNbqKNOzXT
— #TotalEnergiesAFCON2021 🏆 (@CAF_Online) February 5, 2022
A vasárnapi döntőt Szenegál és Egyiptom vívja.
Ahol a futball esze és szíve találkozik!
Válogatott írások a legjobbaktól.
Minden hónapban legalább 24 kiemelkedő színvonalú tartalom havi 990 forintért. Próbáld ki 490 forintért az első hónapban!
Ahogyan szerzőgárdánk összetétele ígéri, a legkülönfélébb műfajokban, témákban jelennek majd meg szövegek: lesznek elemzések, interjúk, kisprózák, riportok, lesznek hazai és nemzetközi témák, adat- és véleményalapú cikkek egyaránt.
Tartsatok velünk minél többen, hogy együtt alakíthassuk, építhessük az új magyar futballújságot, amely leginkább az írások nívójával és egyediségével akar kitűnni! Fizessetek elő, olvassatok, kövessetek minket, vitatkozzatok velünk, adjatok ötleteket! Várjuk ebbe a közösségbe mindazokat, akiknek a futball csak egy játék, s mindazokat, akiknek a futball több mint egy játék.